Brandweer tweemaal in actie voor buitengesloten bewoners
BEVERWIJK/HEEMSKERK – De brandweer moest zondagmiddag tegelijkertijd tweemaal in actie komen om buitengesloten bewoners te helpen. Rond kwart voor drie hadden zowel een bewoner van een appartement aan de Alkmaarseweg in Beverwijk als de bewoners van de Jan Ligthartstraat in Heemskerk de sleutels binnen laten liggen, terwijl zij zelf buiten stonden en de deur gesloten was. Op de Alkmaarseweg werd de autoladder ingeschakeld om via een balkondeur de woning te betreden. Die bleek echter op slot te zijn.
Om geen grote schade te maken, werd een andere manier gezocht om toegang tot de woning te verkrijgen. Voor de zekerheid werden verschillende gereedschappen meegenomen naar binnen, maar de brandweer wist uiteindelijk met een handigheidje de voordeur open te krijgen. Dit tot opluchting van de bewoner, die daarop weer kon terugkeren naar zijn woning.
Op de Heemskerkse Jan Ligthartstraat was de woning ook voor de brandweer uiteindelijk niet toegankelijk. Een slotenmaker is via de verhuurder ingeschakeld om de bewoners alsnog te helpen.
Fotoserie van de hulpverlening aan de Alkmaarseweg Beverwijk:
Foto's: Niels Folkers